| Body style | Wagon |
| First registration date | 06.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'120 kg |
| Kerb weight | 1'595 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Type approval number | 1MQ344 |
| Car-Nr. | 6910.01 |
| Cubic capacity | 1'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 79'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 141 kW / 192 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 09.2025 |
| Fuel consumption | 7.8 / 5.6 / 6.4 |
| Energy efficiency | e |
| CO2 emissions | 146 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 65'700 |
| Price | CHF 20'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.