gepflegt und top ausgestattet
| Body style | Wagon |
| First registration date | 06.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'460 kg |
| Trailer load braked | 2'170 kg |
| Type approval number | 1MH491 |
| Chassis Number (VIN) | WDC2539641F669617 |
| Car-Nr. | 1D20101022 |
| Cubic capacity | 2'996 cc |
| Warranty | 12 Monate Occasionsgarantie |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 55'400 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 270 kW / 367 PS |
| Doors | 5 |
| New price | CHF 105'859 |
| Price | CHF 40'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.