***TOP Fahrzeug***Frisch ab MFK und Service***Servicegepflegt***Automat***Allrad***Diesel***
| Body style | Wagon |
| First registration date | 10.2014 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'650 kg |
| Kerb weight | 1'955 kg |
| Trailer load braked | 2'100 kg |
| Type approval number | 1MF272 |
| Cubic capacity | 2'143 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 172'899 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 150 kW / 204 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.7 / 5.2 / 5.9 |
| Energy efficiency | e |
| CO2 emissions | 155 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 73'510 |
| Price | CHF 12'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.