Schöner CLS 55 AMG Automatic, Finanzierung ab 1129.-/Mt. Wir freuen uns auf Ihren Besuch.
Autostern AG
Zürcherstrasse 100
Altendorf / SZ
Tel: 055 511 84 50
Tel: 076 422 00 90
| Body style | Sedan |
| First registration date | 08.2005 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'385 kg |
| Kerb weight | 1'920 kg |
| Cubic capacity | 5'439 cc |
| Cylinders | 8 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 296'456 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 350 kW / 476 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 20.1 / 9.8 / 13.6 |
| CO2 emissions | 326 g/km |
| Euro norm | euro-4 |
| New price | CHF 151'900 |
| Price | CHF 83'890 |
Note: actual equipment may differ from that listed.