Mit Gratisservice
| Body style | convertible |
| First registration date | 04.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'850 kg |
| Kerb weight | 1'605 kg |
| Car-Nr. | 218D20102737 |
| Cubic capacity | 2'480 cc |
| Cylinders | 5 |
| Warranty | 48 Monate 48 Monate Neuwagengarantie ab Datum der 1. Immatrikulation |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 28'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 294 kW / 400 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 11.3 / 6.5 / 8.3 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 189 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 114'690 |
| Price | CHF 69'890 |
Note: actual equipment may differ from that listed.