Garanzia Porsche Approved
Dee Jay Cars Automobili SA
Dee Jay Cars Automobili SA Via Chiosso 2
Porza / TI
Tel: 091 940 90 77
| Body style | SUV |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'550 kg |
| Kerb weight | 1'970 kg |
| Trailer load braked | 2'400 kg |
| Cubic capacity | 2'997 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate Porsche approved |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 123'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 265 kW / 360 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 11.8 / 7.8 / 9.2 |
| CO2 emissions | 215 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 99'400 |
| Price | CHF 37'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.