Dee Jay Cars Automobili SA
Dee Jay Cars Automobili SA Via Chiosso 2
Porza / TI
Tel: 091 940 90 77
| Body style | Coupe |
| First registration date | 03.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'360 kg |
| Kerb weight | 1'215 kg |
| Cubic capacity | 1'798 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 72 Monate oder 39999 km |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 5'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 185 kW / 252 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 8.7 / 5.1 / 6.3 |
| CO2 emissions | 144 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 73'650 |
| Price | CHF 59'593 |
Note: actual equipment may differ from that listed.