Véhicule suisse, de démonstration. Profitez : 16 de remise versus le prix catalogue et options. Garantie 10 ans ou 185'000 Kms selon conditions de Toyota AG dès la 1ère mise en circulation. Leasing - reprise possible.
Carline Automobiles Boisset SA
Route du Levant 118
Martigny / VS
Tel: 027 721 65 16
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 04.2025 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 1'615 kg |
| Kerb weight | 1'211 kg |
| Type approval number | 1TB750 |
| Cubic capacity | 1'490 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 120 Monate oder 185000 km |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 7'700 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Voll-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 85 kW / 116 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 04.2025 |
| Fuel consumption | 4 |
| Energy efficiency | b |
| CO2 emissions | 92 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 32'040 |
| Price | CHF 26'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.