Auto für Export, Ersatzteilspender oder Bastler
| Body style | Wagon |
| First registration date | 11.2001 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'020 kg |
| Kerb weight | 1'595 kg |
| Type approval number | 1AC124 |
| Chassis Number (VIN) | WAUZZZ8E62A149590 |
| Cubic capacity | 1'781 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | grey |
| Mileage | 269'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 110 kW |
| Doors | 5 |
| Price | CHF 700 |
Note: actual equipment may differ from that listed.