Top Gepflegter Fahrzeug/ 12-fach Bereift / Sport Paket / Exclusiv Paket / Sitzkomfort Paket / Harman/kardon / Standheizung / Elk. Schiebedach/ 3.5t Ahk/ El. Sitze mit Memory/ Lenkradheizung/ Rückfahrkamera/ Voder Hinter Sitze Beheizbar/ Dachhimmel Alcantara/ Vordersitze Klimatiesiert/ Hinten mit Monitoren
| Body style | SUV |
| First registration date | 02.2014 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 3'200 kg |
| Kerb weight | 2'570 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Car-Nr. | 80 |
| Cubic capacity | 2'987 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 24 Monate oder 200000 km **auf Anfrage erhältlich** |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 131'048 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 155 kW / 211 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 198'900 |
| Price | CHF 49'890 |
Note: actual equipment may differ from that listed.