Neuwertiges Fahrzeug in Topzustand, ab MFK, Vollausstattung
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 05.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'770 kg |
| Kerb weight | 1'315 kg |
| Type approval number | 1MQ592 |
| Cubic capacity | 1'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 51'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 141 kW / 192 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.4 |
| Energy efficiency | c |
| CO2 emissions | 123 g/km |
| Euro norm | euro-6c |
| New price | CHF 45'000 |
| Price | CHF 23'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.