CH FZG/ Laufende Garantie bis 25.11.26/Panoramadach/ Sitzheizung und Lüftung VoHi/ Massagesitzer Vo/Nachtsichtassistent/ 360 Kamera/ uvm..
| Body style | Wagon |
| First registration date | 04.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'900 kg |
| Kerb weight | 2'585 kg |
| Type approval number | 1PF680 |
| Car-Nr. | ID 2215 |
| Cubic capacity | 3'996 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 2024-11-26, 24 Monate |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 91'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 500 kW / 680 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 02.2024 |
| Fuel consumption | 3 |
| Energy efficiency | e |
| CO2 emissions | 69 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Electric range | 46 km |
| Battery capacity | 14.0 kWh |
| New price | CHF 252'500 |
| Price | CHF 72'988 |
Note: actual equipment may differ from that listed.