Mercedes-Benz Automobil AG, Aarau Rohr | Merbag
Hauptstrasse 104
Aarau Rohr / AG
Tel: 062 516 86 36
| Body style | Van |
| First registration date | 08.2025 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 9 |
| Kerb weight | 2'514 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Car-Nr. | 031437859000 |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 15'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 174 kW / 237 PS |
| Doors | 5 |
| New price | CHF 119'175 |
| Price | CHF 93'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.