***Top Zustand, ab MFK+Service** 8-fach Kompletträder, Leder Navi, Rückfahrkamera, Sitzlüftung, Panorama, Headup, Keyless usw.
| Body style | Wagon |
| First registration date | 01.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Kerb weight | 1'866 kg |
| Trailer load braked | 2'200 kg |
| Type approval number | 1OC602 |
| Cubic capacity | 1'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 75'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 191 kW / 260 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 11.5 / 7.1 / 8.7 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 199 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| Price | CHF 24'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.