Fortlaufende Werksgarantie bis Feb. 2027, inkl. 8-fach Kompletträder bereift,
| Body style | Sedan |
| First registration date | 02.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'540 kg |
| Kerb weight | 2'175 kg |
| Type approval number | 1HC487 |
| Car-Nr. | 0010031/26 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Werksgarantie bis 02.2027, inkl. 8-fach Komplettrad bereift, |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 72'400 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 225 kW / 306 PS |
| Doors | 5 |
| Energy efficiency | c |
| Battery capacity | 72.6 kWh |
| New price | CHF 60'900 |
| Price | CHF 30'450 |
Note: actual equipment may differ from that listed.