CD Handel & Consulting GmbH
Trockenloostrasse 101
Regensdorf / ZH
Tel: 044 546 15 99
| Body style | Minibus |
| First registration date | 08.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'030 kg |
| Kerb weight | 1'355 kg |
| Trailer load braked | 1'000 kg |
| Type approval number | 3FC781 |
| Cubic capacity | 1'368 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 197'600 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 70 kW / 95 PS |
| Doors | 4 |
| Last inspection (MFK) | 02.2024 |
| Fuel consumption | 7.3 |
| CO2 emissions | 169 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 13'667 |
| Price | CHF 3'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.