Nos Engagements-12 Mois de Garantie possible-leasing/Credit-Reprise de votre véhicule-Expertisée.
| Body style | SUV |
| First registration date | 12.2015 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'630 kg |
| Kerb weight | 2'005 kg |
| Trailer load braked | 2'700 kg |
| Type approval number | 1vb149 |
| Cubic capacity | 1'969 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Garantie de base - moteur et boîte de vitesses. Garantie supérieure sur d |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 177'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 165 kW / 224 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.4 / 5.5 / 5.8 |
| Energy efficiency | e |
| CO2 emissions | 152 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 82'500 |
| Price | CHF 19'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.