Gepflegtes Fahrzeug, aus 1. Hand, frisch ab MFK Service, Navigation, Tempomat etc., 8-fach bereift, Autopark Hegnau AG, 044 946 36 36
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 03.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'660 kg |
| Kerb weight | 1'305 kg |
| Trailer load braked | 1'100 kg |
| Type approval number | 1XT147 |
| Cubic capacity | 999 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 44'750 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 85 kW / 115 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.6 / 4 / 5 |
| Energy efficiency | b |
| CO2 emissions | 113 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Price | CHF 13'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.