TOP-Fahrzeug, 1.6 T-GDi GT-Line
| Body style | Sedan |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'940 kg |
| Kerb weight | 1'591 kg |
| Type approval number | 1KA936 |
| Car-Nr. | N-0000000004-678438 |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 84 Monate oder 150000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 20 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 132 kW / 180 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.9 |
| Energy efficiency | f |
| CO2 emissions | 155 g/km |
| New price | CHF 48'000 |
| Price | CHF 45'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.