Panoramadach, Parkassistent Stadt Tour, Anhängervorrichtung, Rückfahrkamera, Elektrische Sitze, Navigationssystem Plus MMI Touch
| Body style | SUV |
| First registration date | 07.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'440 kg |
| Kerb weight | 2'100 kg |
| Trailer load braked | 2'400 kg |
| Type approval number | 1AN399 |
| Cubic capacity | 1'984 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 66'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 195 kW / 265 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 8.5 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 192 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 74'450 |
| Price | CHF 34'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.