Anhängelast: 1500 kg
| Body style | SUV |
| First registration date | 03.2004 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'610 kg |
| Kerb weight | 1'285 kg |
| Type approval number | 1LA120 |
| Chassis Number (VIN) | XTA21214031715137 |
| Cubic capacity | 1'690 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 3 Monate |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 34'030 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 61 kW / 83 PS |
| Doors | 3 |
| Last inspection (MFK) | 07.2025 |
| Fuel consumption | 12 / 8 / 9 |
| CO2 emissions | 225 g/km |
| New price | CHF 24'500 |
| Price | CHF 9'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.