KEIN WINTERBETRIEB / LÜCKENLOSE SERVICE HISTORIE
| Body style | convertible |
| First registration date | 03.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'590 kg |
| Kerb weight | 2'115 kg |
| Type approval number | 1MG765 |
| Cubic capacity | 4'663 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | Red |
| Mileage | 23'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 335 kW / 455 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 12.2 / 7.5 / 9.1 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 212 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 169'600 |
| Price | CHF 84'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.