Sehr geflegte Auto mit Automatische Getriebe Frisch ab MFK Frisch ab Service 7 Plätzer, 8 reifen, S Line,,
| Body style | SUV |
| First registration date | 09.2010 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 3'070 kg |
| Kerb weight | 2'450 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Type approval number | 1AC558 |
| Cubic capacity | 2'967 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 215'950 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 176 kW / 239 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 10.9 / 6.9 / 8.4 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 219 g/km |
| Euro norm | euro-6a |
| New price | CHF 84'750 |
| Price | CHF 11'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.