EXPORT diverse Gebrauchsspuren
| Body style | Sedan |
| First registration date | 09.2002 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'060 kg |
| Kerb weight | 1'608 kg |
| Trailer load braked | 1'600 kg |
| Type approval number | 1VA280 |
| Cubic capacity | 2'435 cc |
| Cylinders | 5 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | silver |
| Mileage | 271'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 147 kW / 200 PS |
| Doors | 4 |
| Last inspection (MFK) | 10.2023 |
| Fuel consumption | 13.6 / 7.9 / 9.9 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 236 g/km |
| Euro norm | euro-3 |
| New price | CHF 50'850 |
| Price | CHF 1'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.