Expertise + Service + Garanti 12 mois- financement possible - Reprise rachat de votre ancien véhicule.Crochet d'attelage
| Body style | SUV |
| First registration date | 11.2013 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'260 kg |
| Kerb weight | 1'688 kg |
| Trailer load braked | 2'200 kg |
| Type approval number | 1VE597 |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | Burgundy |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 191'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 130 kW / 177 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7.4 / 5.1 / 6 |
| Energy efficiency | e |
| CO2 emissions | 159 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 44'500 |
| Price | CHF 10'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.