****Top Zustand ** Ab MFK** **S Line** **8-fach bereift** aus 2 Hand** **
Autocenter Zollikofen AG
Bernstrasse 81
Zollikofen / BE
Tel: 031 910 40 10
Tel: 079 415 55 87
| Body style | Wagon |
| First registration date | 04.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'150 kg |
| Kerb weight | 1'595 kg |
| Trailer load braked | 1'700 kg |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Gegen Aufpreis möglich |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 214'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 4.9 / 4.1 / 4.4 |
| CO2 emissions | 114 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 52'700 |
| Price | CHF 13'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.