Blackline Edition, 3.5 T AHK möglich, 360° Kamera, 20" Räder, Sitz-/Lenkradheizung uvm., elek. Schiebedach
| Body style | SUV |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'800 kg |
| Kerb weight | 2'145 kg |
| Type approval number | 1B509 |
| Chassis Number (VIN) | KPT40B1E5SSP120386 |
| Cubic capacity | 2'157 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 7 Jahre oder 150000 km |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 20 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 149 kW / 202 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 8.2 |
| CO2 emissions | 216 g/km |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 61'840 |
| Price | CHF 58'840 |
Note: actual equipment may differ from that listed.