CH-Fahrzeug, AHK 2000kg, Standheizung, Klima, 3-Sitze, NAVI, Bluetooth, Parksensoren, Tempomat, LED-Scheinwerfer, frisch ab MFK Service, inkl. 1J Garantie, neue Reifen
| Body style | Minibus |
| First registration date | 03.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 3 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 3'060 kg |
| Kerb weight | 2'195 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Cubic capacity | 1'997 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 95'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 107 kW / 146 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 5.7 |
| CO2 emissions | 151 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 40'818 |
| Price | CHF 17'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.