SCHWEIZER AUTOMOBILES SA / OG Automobiles SA
Route Industrielle 12
Aigle / VD
Tel: 021 502 10 85
| Body style | SUV |
| First registration date | 02.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'500 kg |
| Kerb weight | 2'134 kg |
| Trailer load braked | 2'400 kg |
| Cubic capacity | 1'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 10000 km +500.- GARANTIE 12 MOIS OU 10'000KM |
| Exterior colour | anthracite |
| Interior colour | black |
| Mileage | 122'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 184 kW / 250 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7.8 |
| CO2 emissions | 179 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 100'900 |
| Price | CHF 24'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.