Fahrzeug steht in Standort Küsnacht: Seestrasse 205, 8700 Küsnacht
| Body style | Sedan |
| First registration date | 04.2025 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'590 kg |
| Kerb weight | 1'260 kg |
| Cubic capacity | 1'499 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km Optional verlängerbar |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 28'300 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 115 kW / 156 PS |
| Doors | 5 |
| Energy efficiency | e |
| Euro norm | euro-6d-isc |
| New price | CHF 45'510 |
| Price | CHF 27'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.