***Ab MFK, Ab Service, 12 Monate Garantie, Leasing/Finanzierung möglich***
| Body style | Wagon |
| First registration date | 06.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'740 kg |
| Kerb weight | 2'367 kg |
| Trailer load braked | 1'200 kg |
| Type approval number | 1SL539 |
| Car-Nr. | 008454 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 38'057 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 220 kW / 299 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 12.2025 |
| Energy efficiency | d |
| Electric range | 520 km |
| Battery capacity | 77.0 kWh |
| New price | CHF 72'220 |
| Price | CHF 38'850 |
Note: actual equipment may differ from that listed.