Centre Porsche Genève
Impasse Colombelle 2
Le Grand-Saconnex / Genève / FR
Tel: 022 799 11 20
| Body style | Sedan |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 4 |
| Gross vehicle weight | 2'880 kg |
| Kerb weight | 2'325 kg |
| Car-Nr. | 766533 |
| Warranty | 48 Monate |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 320 kW / 435 PS |
| Doors | 4 |
| Energy efficiency | b |
| Battery capacity | 105.0 kWh |
| Price | CHF 116'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.