Gepflegtes CH-Fahrzeug, Frisch ab Service MFK, Automat, Parksensoren, Autopark Hegnau AG 044 946 36 36
| Body style | Van |
| First registration date | 09.2012 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'220 kg |
| Kerb weight | 1'582 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 1VE261 |
| Car-Nr. | 5583.0 |
| Cubic capacity | 1'390 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | black |
| Mileage | 150'998 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 103 kW / 140 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 8.5 / 5.6 / 6.6 |
| Energy efficiency | e |
| CO2 emissions | 154 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| Price | CHF 8'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.