MBUX Premium Navigation, Multibeam LED mit Fernlichtassisten Plus, Totwinkelassistent, Apple Carplay, Parkassistent mit Parktronic, Night Paket, Keyless GO, Paket AMG Line Premium, Elektrische Heckklappe, Ambientebeleuchtung, Sitzheizung vorne, Distronic Vorbereitung optional, 18 Zoll AMG Räder Alu
| Body style | Sedan |
| First registration date | 03.2025 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'995 kg |
| Kerb weight | 1'646 kg |
| Trailer load braked | 1'600 kg |
| Cubic capacity | 1'332 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 24 Monate oder 100000 km Mercedes Werksgarantie |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 8'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 120 kW / 163 PS |
| Doors | 4 |
| Euro norm | euro-6d |
| Price | CHF 34'700 |
Note: actual equipment may differ from that listed.