Mercedes-Benz Automobil AG, Uetendorf | Merbag
Industriestrasse 15
Uetendorf / BE
Tel: 033 516 40 01
| Body style | Van |
| First registration date | 02.2025 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'200 kg |
| Kerb weight | 1'731 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Car-Nr. | 003067036000 |
| Cubic capacity | 1'461 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 48 Monate oder 119999 km |
| Exterior colour | anthracite |
| Interior colour | black |
| Mileage | 3'800 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 85 kW / 116 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 58'000 |
| Price | CHF 52'650 |
Note: actual equipment may differ from that listed.