Grand service fait, expertise du jour, embrayage neuf, roues été et hiver, mains libre, garantie 3 mois ou 3000km.
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 05.2015 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'565 kg |
| Kerb weight | 1'160 kg |
| Type approval number | 1MP982 |
| Cubic capacity | 1'198 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 3 Monate oder 3000 km garantie garage |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 105'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 55 kW / 75 PS |
| Doors | 3 |
| Fuel consumption | 6.5 / 4.3 / 5.2 |
| Energy efficiency | c |
| CO2 emissions | 122 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 21'800 |
| Price | CHF 8'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.