LIMITIERTE SERIE 026/500, Inkl. Rennkit ( Helm-Rennoveral-Schuhe )
| Body style | Sedan |
| First registration date | 07.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 1'870 kg |
| Kerb weight | 1'682 kg |
| Type approval number | 1AA732 |
| Cubic capacity | 2'891 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 24 Monate oder 100000 km Werksgarantie |
| Exterior colour | Red |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 600 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 397 kW / 540 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 10.8 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 244 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Price | CHF 199'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.