Sehr gepflegtes Fahrzeug Frisch ab Service mit TOP-Ausstattung und 8-facher Bereifung.
| Body style | Sedan |
| First registration date | 03.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'050 kg |
| Kerb weight | 1'555 kg |
| Cubic capacity | 1'991 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate Quality1 Aggregate-Garantie |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 157'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 280 kW / 381 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 9.6 / 6 / 7.3 |
| CO2 emissions | 171 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 84'240 |
| Price | CHF 19'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.