CH-Fahrzeug mit Gratis-Service Sophistogrey mit Leder Dakota Cognac...
| Body style | Wagon |
| First registration date | 08.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'550 kg |
| Kerb weight | 1'975 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 1Bt865 |
| Cubic capacity | 1'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate Quality1 |
| Exterior colour | anthracite |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 80'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 215 kW / 292 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 1.9 |
| Energy efficiency | e |
| CO2 emissions | 42 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Electric range | 47 km |
| New price | CHF 101'510 |
| Price | CHF 29'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.