VEHICULE SUISSE EXPERTISÉ LE 05.02.2026 SERVICES A JOUR
ASAJ AUTOMOBILES
Route de la Parqueterie 23
La Tour-de-Trême / FR
Tel: 026 302 34 78
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 06.2003 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'470 kg |
| Kerb weight | 1'115 kg |
| Trailer load braked | 1'000 kg |
| Type approval number | 1HA261 |
| Cubic capacity | 1'339 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 202'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 61 kW / 83 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7.3 / 5.1 / 5.8 |
| Energy efficiency | d |
| CO2 emissions | 137 g/km |
| Euro norm | euro-4 |
| New price | CHF 20'900 |
| Price | CHF 2'300 |
Note: actual equipment may differ from that listed.