8-fach bereift, Servicegepflegt, ab MFK, Sitzheizung, Navi
| Body style | Sedan |
| First registration date | 01.2013 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'685 kg |
| Kerb weight | 1'275 kg |
| Type approval number | 1SD679 |
| Chassis Number (VIN) | TSMEYB21S00707563 |
| Cubic capacity | 1'586 cc |
| Cylinders | 4 |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | brown |
| Mileage | 80'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 88 kW / 120 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 03.2026 |
| Fuel consumption | 8.2 / 5.5 / 6.5 |
| CO2 emissions | 149 g/km |
| New price | CHF 22'990 |
| Price | CHF 11'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.