** Top GL500 ** Viele Optionen / 7-Sitzer / 4x4 / AT / AMG Optikpaket / 254TKM ** Ab MFK + Service ** Garantie 2Mt. / 2000KM ** Kredit **
R&M Automobile GmbH
Gewerbestrasse 6
Sattel / SZ
Tel: 041 516 89 09
Tel: 076 340 91 54
| Body style | SUV |
| First registration date | 03.2013 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 3'250 kg |
| Kerb weight | 2'445 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Type approval number | 1MF131 |
| Cubic capacity | 4'663 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 3 Monate oder 3000 km Für Motor Getriebe |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 254'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 320 kW / 435 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 14.8 / 9.6 / 11.5 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 269 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 131'300 |
| Price | CHF 19'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.