VW T6 California Beach Liberty 2.0 Biturbo Diesel 4motion mit Topausstattung und AT Reifen - bereit für Ihr Abenteuer
| Body style | Minivan |
| First registration date | 04.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 3'080 kg |
| Kerb weight | 2'453 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Type approval number | 1VH311 |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 15000 km |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 88'800 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 146 kW / 199 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 10.8 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 282 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Price | CHF 46'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.