NAVI, Bluetooth, LEDER, Sitzheiz.- und Belüftung, SD, Rückfahrkamera, 6 Plätze.AHK:3500kg., 20 ALU
| Body style | SUV |
| First registration date | 07.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 6 |
| Kerb weight | 2'665 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Cubic capacity | 6'166 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 12 Monate Garantieversicherung |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Burgundy |
| Mileage | 21'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 529 kW / 719 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 08.2024 |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Price | CHF 109'850 |
Note: actual equipment may differ from that listed.