Progressive Line, Night-Paket, Panorama-Schiebedach, etc.
Mercedes-Benz Automobil AG, Personenwagen-Zentrum Bern | Merbag
Stauffacherstrasse 145
Bern-Wankdorf / BE
Tel: 031 516 25 45
| Body style | SUV |
| First registration date | 06.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'085 kg |
| Kerb weight | 1'761 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Car-Nr. | 003167361010 |
| Cubic capacity | 1'332 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 48 Monate oder 120000 km Garantie: MSI+ 4 Jahre oder 120'000 Km / Kostenloser Service 10 Jahre oder |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 40'800 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 120 kW / 163 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 63'558 |
| Price | CHF 39'020 |
Note: actual equipment may differ from that listed.