Neuwertiges Fahrzeug in Topzustand, Frisch ab MFK, Bang Olufsen Soundsystem , Frisch ab grossem Servicebei der Mercedes
| Body style | convertible |
| First registration date | 03.2013 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'165 kg |
| Kerb weight | 1'785 kg |
| Type approval number | 1ME709 |
| Cubic capacity | 4'663 cc |
| Cylinders | 8 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 66'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 320 kW / 435 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 12.8 / 7.1 / 9.2 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 214 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 188'500 |
| Price | CHF 39'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.