Voiture neuve suisse, disponible de suite, leasing ou financement possible, garantie 5ans
| Body style | Wagon |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'900 kg |
| Kerb weight | 1'505 kg |
| Trailer load braked | 1'000 kg |
| Cubic capacity | 1'798 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 96 Monate oder 160000 km Garantie usine |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 25 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Voll-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 80 kW / 111 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d-isc |
| Battery capacity | 1.4 kWh |
| Price | CHF 35'098 |
Note: actual equipment may differ from that listed.