von PRIVAT - 25 jähriger Besitz - TOP Zustand frisch ab MFK +41765656559
| Body style | convertible |
| First registration date | 08.1998 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'560 kg |
| Kerb weight | 1'325 kg |
| Type approval number | 1pf301X |
| Chassis Number (VIN) | WPO ZZZ 98Z WS6 088 14 |
| Cubic capacity | 2'480 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 87'500 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 150 kW / 204 PS |
| Doors | 2 |
| Last inspection (MFK) | 04.2026 |
| New price | CHF 90'000 |
| Price | CHF 14'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.