AB MFK 04.2026AB SERVICE 04.2026 INKL. BREMSEN
City Cars Automobile AG
Paleu Sura 8
Domat / Ems / GR
Tel: 081 511 06 92
Tel: 079 413 04 69
| Body style | SUV |
| First registration date | 09.2013 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'860 kg |
| Kerb weight | 2'285 kg |
| Trailer load braked | 2'700 kg |
| Type approval number | 1BD225 |
| Cubic capacity | 2'993 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 141'566 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 280 kW / 381 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 9 / 7 / 7.7 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 204 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 113'700 |
| Price | CHF 19'699 |
Note: actual equipment may differ from that listed.