Mercedes-Benz Automobil AG, Adliswil | Merbag
Zürichstrasse 78
Adliswil / ZH
Tel: 044 546 23 05
| Body style | Sedan |
| First registration date | 03.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 3'095 kg |
| Kerb weight | 2'685 kg |
| Trailer load braked | 750 kg |
| Car-Nr. | 368160978010 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 22'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 460 kW / 625 PS |
| Doors | 4 |
| Electric range | 502 km |
| Battery capacity | 90.6 kWh |
| New price | CHF 138'996 |
| Price | CHF 60'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.